הצטברות אבנית היא הגורם הראשי לתקלות של דודי שמש וחשמל כאחד. המים בישראל "קשים" ומכילים כמות גדולה של סידן ומינרלים. כאשר המים מתחממים, המינרלים מופרדים מן המים, שוקעים בדוד ובקולטי השמש ונצמדים בצורת אבנית לגוף החימום החשמלי ולחלקי מתכת אחרים.עקב כך נגרמות סתימות והיעילות של גוף החימום והקולטים קטנה משמעותית. בכדי למנוע נזקים נוספים יש לבצע ניקוי אבנית מקצועי . רוב האבנית אשר מצטברת בדוד מפריעה לתהליך חימום המים, האבנית מצטברת על גוף החימום, כך שלמעשה בתהליך החימום האבנית היא זו שמתחממת במקום המים.

שימור יעילות דוד השמש

כדי לשמר את יעילות הדוד לאורך זמן, יש לבצע תחזוקה שוטפת אשר כוללת ניקוי אבנית בדוד שמש ע"י טכנאי דודים מוסמך ומקצועי בכך לחסוך עלויות גבוהות בעתיד. כחלק מניקוי האבנית בדוד שמש יש גם צורך לבצע מספר פעולות מנע שיפחיתו את הצטברות האבנית ויבטיחו את עמידות הדוד וחלקיו לאורך זמן רב. פעולות כמו: שטיפת הדודים והחלפת תכולת המים, פירוק הפלאנצ' כולל גוף החימום והתרמוסטט וניקוי האבנית מהם, התקנת פילטרים (מסננים) העוזרים למניעת הצטברות האבנית בדוד שמש ובאביזריו הנלווים, והתקנת שרוול פלסטיק המונע ומקטין הצטברות של אבנית על גוף החימום. כמו כן, יש לוודא את תקינות התרמוסטט האחראי על הפסקת פעולת החימום בהגיעה המים לטמפרטורה הנדרשת. מניעת חימום יתר של המים גם תפחית את כמות האבנית המצטברת ואף תעזור בנושא החיסכון חשמל, בכך שלא יהיה חימום מיותר של המים מעבר לנדרש.

מניעת תקלות

לניקוי אבנית בדוד שמש יש חשיבות רבה למניעת תקלות או בעיות נוספות שיגררו עימם הוצאות גדולות יותר. כחלק ניקוי האבנית בדוד שמש יש צורך גם בשטיפת הקולטים חיצונית ופנימית. שטיפה פנימית חייבת להיעשות על ידי בעל מקצוע מיומן על מנת למנוע נזילות ובעיות נוספות. בניקוי אבנית בדוד שמש מומלץ באותה ההזדמנות לבצע החלפה של הפלאנג' הכולל את גוף החימום והתרמוסטט, במצב כזה יוחלף כל הפלאנג' כיחידה אחת ובהזדמנות זו גם תכולת הדוד התרוקן וניתן לבצע ניקוי אבני בדוד שמש בצורה יסודית.

להזמנת טכנאי פנו אל אביאור מרכז הדוודים

חברת אביאור מרכז הדודים הינה החברה המובילה בישראל המעניקה שירותי תיקון דודי שמש, החלפת דודים מכל הסוגים. לחברה ניסיון רב שנים ועשיר המבצע שירות תיקונים אמין ומהיר במחירים חסרי תקדים וברמה מקצועית מעל כולם. נתקלתם בבעיה? צריכים לבצע ניקוי אבנית בדוד שמש התקשו לחברה ותענו במהירות ובמקצועיות רבה.