אחת התקלות השכיחות ביותר של תקלות בדודים בו אנו נדרשים להזעיק טכנאי מוסמך לנושא, הוא קצר בדוד שמש. תיקון תקלה כזו לא בהכרח כרוכה בהוצאה כבדה ויקרה ולרוב אינה מחייבת החלפת הדוד כולו. בכדי שנבין כיצד נגרם קצר בדוד שמש חשוב לבצע בדיקה ראשונית.

קצר חשמלי הנגרם בדוד שמש

במידה והקצר החשמלי קורה מיד כאשר הודלק הדוד החשמלי, הדבר לא מצביע בהכרח על בעיה שקשורה בדוד. יתכן מאוד שהדבר קשור בעומס יתר אשר נוצר מהדלקת מספר מכשירים זוללי חשמל בו זמנית. דוד הוא מכשיר אשר צורך כמות גדולה של חשמל, ולכן יכול להיות מדובר בעומס יתר. במצב כזה יש לבדוק בדיקה נוספת שתאשר אם קצר בדוד שמש נוצר בדוד עצמו. יש לכבות את כל מכשירי החשמל בבית, ולהדליק רק את הדוד, אם עדיין נוצר קצר, נדע בוודאות מאין נובעת הבעיה.

הסיבות העיקריות הגורמות לקצר בדוד שמש הן:

  • התרמוסטט – מדובר בחלק המותקן בתוך הדוד שמש. התרמוסטט מפקח על חימום המים מפני טמפרטורה גבוהה. כשהמים מגיעים ל 65 מעלות, התרמוסטט מכבה את הדוד. בעת הדלקת הדוד עובר החשמל דרך התרמוסטט, תרמוסטט תקול, יגרום לדוד לקצר בדוד.
  • אבנית על גוף החימום – האבנית צוברת לחות. וכשיש לחות, הדלקת הדוד והפעלת גוף החימום יכולה לגרום לדוד לקצר. במקרים כאלה הטכנאי יכול להחליף את גוף החימום או להסיר את האבנית ולהחזיר מצב לקדמותו.
  • נזילה בקרבת הדוד או מתוכו – הדוד מותקן עם רכיבים חשמליים כדי להפעילו עם חשמל בימים שאין שמש. נזילה על אחד הרכיבים החשמליים יכולים לגרום קצר בדוד שמש עקב הפעלתו באמצעות החשמל. על כן יש לטפל במקור הנזילה.

התיקון

בתיקון דודי שמש יש חשיבות רבה בבחירת טכנאי דודים מיומן ומקצועי אשר יידע לאבחן ולתקן את קצר בדוד השמש באופן מהיר אמין ומקצועי מבלי להיכנס להוצאות מיותרות. חברת אביאור – מרכז הדודים הינה אחת החברות המובילות בתחום ההתקנה ותיקון דודים מכל סוג ומעניקה שירותים מקצועיים לכל תקלה או בעיה הנגרמת במערכת דודי שמש בבית ובתעשייה.

חברת אביאור – מרכז הדודים, מפעילה צוות טכנאים בעל ניסיון עשיר ומקצועי הנותן מענה ופתרון לכל תקלה בדוד השמש ובחלפים הנלווים לו. אם אתם נתקלים בבעיה בדוד? אביאור – מרכז הדוודים, ישמחו לתת לכם שירות, יעוץ ומענה בכל עת. התקשרו:

טלפון: 1800-350-660 נייד: 050-8774555 או השאירו הודעה באתר ונחזור אליכם בהקדם.