במדינה ים תיכונית חמה כמו ישראל, מזגן אינו מותרות ולכן כמעט בכל בית יש מזגן ובמקרים רבים מותקנים כמה מזגנים. כאשר יש תקלה קוראים לטכנאי מזגנים שהוא מקצועי ובעל ידע רב כדי שיתקן את התקלה.

תחזוקה שוטפת של מזגנים

כדי שהמזגנים יפעלו באפקטיביות מלאה, יש לבצע בהם תחזוקה שוטפת, כמו לדוגמה ניקוי של הפילטרים מאבק ומלכלוך ובקרה על כל המערכת שהיא תקינה ופועלת בהיקפים הנדרשים. כאשר מבצעים מעת לעת את פעולות התחזוקה הבסיסיות, רמת התקלות במהלך העונה החמה תהיה פחותה.

תקלות במזגנים

קיימות כמה תקלות אשר קורות מעת לעת במזגנים הביתיים כמו חוסר גז, במקרה הזה טכנאי מזגנים מוסיף גז ייעודי המותאם לקירור ומשמיש שוב את המערכת. כמו כן אם מזגן אינו פולט מספיק קור וזאת עקב העובדה שהוא קטן מדי ולא מותאם לגודל החלל, או שהשלט אינו מכוון כראוי על הסימן של פתיתי השלג.

לעיתים יש רעשים מהמזגן והדבר מעיד על כך שהמאוורר עובד בצורה לא תקינה או שקיימת חסימה מסוימת שיוצרת את הרעשים הללו. אם יש נזילת מים מהמאייד, הדבר מעיד על כך שיש בעיה עקב הפרשי הטמפרטורות, המסנן מלוכלך, צינור הניקוז מקופל ולכן אין זרימה של מים, או לחלופין בוצעה התקנה לא נכונה של המאייד ולכן הוא לא פועל כראוי.

התקנה של מזגנים חדשים

בדירות חדשות, לאחר שיפוץ מאסיבי או בכל זמן אחר, לקוחות שמרגישים שאין להם מספיק חימום בחורף או קירור בקיץ מבקשים לרכוש מזגן חדש. טכנאי מזגנים בקריות, בתל אביב או בכל מקום אחר שמגיע לבית הלקוח בוחן את המזגנים הקיימים ואת המרחב כולו וממליץ על יחידות הקירור הנדרשות. השיטה המומלצת היא לרכוש מזגן גדול של כמה כוחות סוס עבור החלל המרכזי של הבית שכולל את הסלון, פינת האוכל והמטבח. זאת כדי שבני הבית והאורחים ייהנו מקירור נרחב ולא יהיה להם חם בקיץ.

בנוסף לכך כדאי להתקין מזגנים קטנים בכל אחד מחדרי הילדים, בחדר השינה ובחדר העבודה, כדי ליצור מיזוג נקודתי. את המזגנים הללו מפעילים על פי צורך ורק כאשר יש אנשים בחדרים הללו.

טכנאי מזגנים שהוא בעל מוניטין, מכיר היטב את כל האופציות של המזגנים ולכן הוא ימליץ על רכישת דגמים מסוימים שכמעט אין בהם תקלות. כך הלקוחות ייהנו מהם לאורך שנים רבות. המגמה של בעלי נכסים רבים היא להתקין גם מחיצות גבס כדי להסתיר את התעלות.